Logo
Nie wiesz jak dalej pokierować swoim życiem? Masz wątpliwości co do swoich wyborów. Zapytaj doświadczonego Eksperta. Zadzwoń teraz na numer 708 788 275 (4,00 - 4,92 PLN z VAT/ min.) lub napisz sms o treści WRA.(swoje pytanie) na numer 7255 (2,00 - 2,46 PLN z VAT/ sms)

Yosei

Tarot, OSHO- karty przeznaczenia , Numerologia, interpretacja snów, jadnowidzenie - podpieram solidnym wykształceniem w kierunku doradztwa. I życiową wiedzą i pasją.Droga Tarota to odpowiedzi na wiele trudnych pytań, to kierunkowskazy i wskazowki. Jednak nie należy...
WOLNY
Monk
NOWY
--------
E-mail SMS chat Imprezy Chat Callback 700 Salonik

Solanż

Dawno temu stara cyganka wywróżyła Mi, że oddam ludziom to co mam najcenniejszego. Słuchałam i nie rozumiałam jej. Z moich najwcześniejszych marzeń, pamiętam tylko jedno, chciałam rozumieć mowę zwierząt. Gdy moje koleżanki marzyły o miłości, o bogatych mężach, Ja...
700/GSM
Monk
ZAUFANY
PROMOCJA
Callback 700 E-mail Chat SMS chat Imprezy Salonik

Moka

Szanowni PaństwoZapraszam wraz ze mną i kartami tarota na spotkanie z przyszłością, kto ma chęć na wycieczkę w przeszłość lub na zatrzymanie się na dniu dzisiejszym i uważnym go przeanalizowaniu, zapraszam również.Proszę dzwonić i pisać śmiało, jeśli trudne pytania i...
OFFLINE
Monk
NOWY
--------

Rozmaryn - zdrowie i magia w doniczce

6190 Amber
2017-01-10 8

Rozmaryn lekarski (Rosmarinus officinalis) jest aromatycznym, wiecznie zielonym krzewem, który dorasta nawet do dwóch metrów wysokości.


Rozmaryn - zdrowie i magia w doniczce


Roślina ta znana jest głównie jako aromatyczna przyprawa, która od czasu do czasu zagości w naszej kuchni, lecz zdecydowanie używamy jej zbyt rzadko. Świeży rozmaryn początkowo może nas odstraszać swoimi skórzastymi listkami i ostro-gorzkim smakiem, dlatego poleca się, aby gałązkę najpierw ogrzać np. w piekarniku lub na suchej patelni.

Zdrowie w doniczce:                                                                                   

rozmaryn jest ziołem bogatym w witaminy, minerały i drogocenne olejki. W Jego składzie warto przede wszystkim wyróżnić witaminę A i C, żelazo, wapń, potas, fosfor, magnez, gorycze (wspomagające układ trawienny) oraz olejki: cyneol, pinen, cymen, borneol oraz rozmarycynę. Szczególnie polecany jest dla osób odczuwających niepokój, napięcie, zmęczenie i stres. Wspomaga nas przy kłopotach trawiennych - niestrawności i braku apetyt. Rozgrzewa, pobudza, wzmacnia pamięć. Stosowany w postaci naparu ma właściwości żółciopędne. Dzięki działaniu rozkurczającemu - łagodzi bóle żołądka i chroni nas przed wrzodami żołądka. Olejek rozmarynowy ma właściwości bakterio-, wiruso- i grzybobójcze. To właśnie z liści rozmarynu możemy uzyskać antyseptyczny środek do mycia przyborów w łazience. Ekstrakt pozyskany z tej rośliny wspomaga nas w walce z cukrzycą - obniża bowiem poziom glukozy we krwi i stymuluje wydzielanie insuliny. Olejek dodany do kąpieli - rozgrzewa i odpręża. Najnowsze badania wskazują nam także, że związek karnozol-terpen, który obecny jest w rozmarynie, chroni przed przerzutem komórek rakowych na inne narządy. To bardzo istotna wiadomość, kiedy pragniemy uchronić się przed nowotworem.

Magia o zielonych liściach:

stosowanie ziół, minerałów i olejków jest powszechne przy tworzeniu wszelkiego rodzaju czarów i rytuałów. Niekiedy już szczypta któregoś z daru natury wystarczy, aby wspomóc naszą intencję i sprowadzić do życia tę energię, która najbardziej jest nam potrzebna. Rozmaryn gości przede wszystkim w magii miłosnej, ochronnej i oczyszczającej. Od zamierzchłych czasów uważany jest za symbol miłości, trwałości i lojalności. Dodawany do napojów i potraw ukochanej przez nas osoby - ma nam zapewnić szczerą i bogatą w dobre doznania miłość. Osobom samotnym polecany jest jako wzmocnienie energii przyciągania właściwych osób do naszego życia. Dla osób prowadzących własny biznes i pragnących rozwoju zawodowego - ma nieść powodzenie, zredukowanie negatywnych emocji i wzmocnienie pewności siebie. Odkryty w krajach śródziemnomorskich rozmaryn służył również odpędzaniu negatywnych energii i koszmarów sennych - gałązki krzewu ozdabiały domy i budynki gospodarcze. Dziś w szczególności polecany jest do kąpieli oczyszczających, namaszczania świec i tworzenia własnych rytuałów i czarów.

Szeroki wachlarz zastosowań bardzo zachęca do tego, aby zaprosić rozmaryn do swojego życia. Nasz kuchenny zielnik nie będzie kompletny, gdy zabraknie w nim tego wspaniałego zioła.

Pozdrawiam Was gorąco,

Amber

Witam Was Kochani, już od ponad 10 lat przepowiadam dla Was przyszłość i analizuję obecną sytuacji głównie przy pomocy Tarota, Kart Anielskich oraz Kart klasycznych. Posiadam także zdolność jasnowidzenia, odczytywania symboliki snów, a także bioenergoterapii...
OFFLINE
Monk
NOWY
--------
E-mail Chat SMS chat 700 Callback Imprezy Salonik

Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora.


Tytuł: Rozmaryn - zdrowie i magia w doniczce autor: Amber, data: 2017-01-10 Artykul
Tytuł: Dieta w znaku zodiaku - Wodnik (20.01 - 18.02) autor: Amber, data: 2016-11-04 Artykul
Tytuł: Dieta w znaku zodiaku - Panna (24.08 - 22.09) autor: Amber, data: 2016-10-12 Artykul
Tytuł: Dieta w znaku zodiaku - Bliźnięta (23.05 - 21.06) autor: Amber, data: 2016-09-23 Artykul
Tytuł: Dieta w znaku zodiaku - Rak (23.06 - 23.07) autor: Amber, data: 2016-07-14 Artykul
Tytuł: Znaczenie naszych snów - "choroba" autor: Amber, data: 2016-07-08 Artykul
Tytuł: Amulety i talizmany - co wybrać dla siebie? autor: Amber, data: 2016-04-25 Artykul
Tytuł: Reiki autor: Amber, data: 2016-04-21 Artykul
Tytuł: Wampiryzm energetyczny autor: Amber, data: 2016-02-26 Artykul