Logo
Nie wiesz jak dalej pokierować swoim życiem? Masz wątpliwości co do swoich wyborów. Zapytaj doświadczonego Eksperta. Zadzwoń teraz na numer 708 788 275 (4,00 - 4,92 PLN z VAT/ min.) lub napisz sms o treści WRA.(swoje pytanie) na numer 7255 (2,00 - 2,46 PLN z VAT/ sms)

Yosei

Tarot, OSHO- karty przeznaczenia , Numerologia, interpretacja snów, jadnowidzenie - podpieram solidnym wykształceniem w kierunku doradztwa. I życiową wiedzą i pasją.Droga Tarota to odpowiedzi na wiele trudnych pytań, to kierunkowskazy i wskazowki. Jednak nie należy...
WOLNY
Monk
NOWY
--------
E-mail SMS chat Imprezy Chat Callback 700 Salonik

Wróżka Cesaria

Jestem doświadczoną wróżką, ezoteryką zajmuję się od 10 lat. Stale rozwijam się i poszerzam swoje umiejętności, aby jak najlepiej móc Państwu pomóc. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem swoimi umiejętnościami. Zapraszam do kontaktu ze mną. Z życzliwością i...
WOLNY
Monk
NOWY
--------
E-mail Chat Callback SMS chat 700 Imprezy Salonik

Solanż

Dawno temu stara cyganka wywróżyła Mi, że oddam ludziom to co mam najcenniejszego. Słuchałam i nie rozumiałam jej. Z moich najwcześniejszych marzeń, pamiętam tylko jedno, chciałam rozumieć mowę zwierząt. Gdy moje koleżanki marzyły o miłości, o bogatych mężach, Ja...
700/GSM
Monk
ZAUFANY
PROMOCJA
Callback 700 E-mail Chat SMS chat Imprezy Salonik

Amulety i talizmany - co wybrać dla siebie?

1929 Amber
2016-04-25 22

Są to zazwyczaj niewielkie przedmioty, które poprzez swoją wewnętrzną moc mają nas chronić oraz przyciągać upragnione szczęście i powodzenie w ważnej dla Nas kwestii lub sytuacji.


Amulety i talizmany - co wybrać dla siebie?


Mnogość zastosowań tych magicznych symboli od wieków ciekawiła największe umysły, ale czym właściwie są amulety i talizmany? Czy wszystkie działają, jak korzystać z ich energii, czy amulet zadziała tak samo na każdego? Co zrobić, gdy zgubiło się swój talizman?

 

Wiele osób stosuje nazwy "amulet" i "talizman" zamiennie, jednakże istnieją subtelne różnice między nimi, które pomagają nam zrozumieć ich podstawowe działanie. Niewidoczną, ale często "wyczuwalną" różnicą jest rodzaj emanowanej energii:

 

  • Amulety posiadają energię bierną, co oznacza, że uaktywniają się dopiero w chwili, kiedy mają spełnić swoje przeznaczenie - zazwyczaj są to funkcje ochronne - przed klątwami, urokami, złym okiem, chorobą, zranieniem, niepowodzeniem, chorobą czy innymi negatywnymi dla Nas sytuacjami. Istnieje wiele rodzajów ochrony, a same magiczne symbole są często łączone i modyfikowane, aby pomagać w wielu różnych sytuacjach. Bierna energia amuletu zostaje uwolniona dopiero w momencie tzw. "zagrożenia energetycznego" czyli np. w sytuacji, kiedy ktoś rzeczywiście obdarzy nas negatywną energią. Na co dzień nasze amulety po prostu "śpią", nie wytwarzając żadnej wyczuwalnej energii, służą nam na przykład za piękną biżuterię. W tym miejscu myślę, że już zadaliście sobie kilka pytań - kiedy amulet już "zadziała" i zużyje swoją energię to skąd pobierze nową? Czy kupiony w sklepie amulet już posiada swoją energię? Czy amulet może się po prostu wyczerpać np. jak bateria?

 

  • Talizmany są obdarzone energią aktywną, która spełnia swoje przeznaczenie w każdej chwili - w dzień i w nocy - dopóki tylko starczy jej "sił". Wrażliwe osoby często wyczuwają tę subtelną energię jako uczucie ciepła, wibrację, poświatę. Często lubimy taki przedmiot lub przeciwnie - nie podoba nam się i chcemy go wyrzucić - takie odczucia świadczą o zgodności lub niezgodności energii talizmanu z naszą własną. Talizmanem może stać się praktycznie każdy przedmiot, ale pod warunkiem, że zostanie wykonane na nim (świadomie lub nieświadome) naenergetyzowanie, rytuał lub poświęcenie. W codziennym życiu już od małego poznawaliśmy drzewka szczęścia, słoniki z uniesioną trąbą, szczęśliwe pióro na egzaminy czy łuski karpia, które gościły w portfelach. Każdy z tych przedmiotów mógł być prawdziwym talizmanem, gdy ktoś podarował nam go ze szczerego serca lub sami obdarowaliśmy go silną energią.

 

Symbole, które mogą stać się amuletem mogą nawiązywać do różnych kultur, tradycji duchowych, postaw religijnych, numerologii czy znaków zodiaku. Talizmanem, jak wspomnieliśmy, może stać się właściwie każdy przedmiot.

 

W religii chrześcijańskiej amulety wzbudzały wiele kontrowersji, jednak rzadko się wspomina, że identyczną funkcję (jak w ezoteryce czy innych religiach pełniły amulety) w chrześcijaństwie przejęły wizerunki świętych. Często spotykamy się z obrazkami świętych pełniącymi funkcję amuletów, najbardziej znany jest patron kierowców – Święty Krzysztof, który ma nas uchronić przed nieszczęściem na drodze. My sami możemy rozsądzić, który rodzaj amuletu będzie Nam bliższy. Amulety tworzy się zwykle z rzeczy zwykłych, codziennego użytku, a także przedmiotów religijnych takich jak krzyżyk, medalik, czy obrazek świętego. Chroniącym nas przedmiotem może być biżuteria (np. obrączki), coś dla nas znaczącego, a nawet niewielka figurka, którą możemy zawsze nosić przy sobie. Żeby amulet spełniał swoją rolę, taki przedmiot należy najpierw odpowiednio oczyścić ze złych energii, potem zaś naładować odpowiednim jej rodzajem, nadając mu moc poprzez afirmację lub inkantację. Często do odpowiedniego działania amuletu wykorzystuje się również runy i odpowiednie znaki, które mają na celu przyciągnięcie do nas szczęścia w danej dziedzinie np. miłości czy finansów.

 

Amulety, które wprowadzamy do naszego życia, powinny pasować do naszej energii jak ubrania do naszej figury. Chcesz się dowiedzieć jaki amulet czy talizman wybrać, jak go oczyścić z negatywnej energii, jak go naenergetyzować, jak wykonać afirmację bądź inkantację?

 

Jaki amulet wybraliście dla siebie? Co stało się Waszym talizmanem?

 

Pozdrawiam Was gorąco,

Amber

Witam Was Kochani, już od ponad 10 lat przepowiadam dla Was przyszłość i analizuję obecną sytuacji głównie przy pomocy Tarota, Kart Anielskich oraz Kart klasycznych. Posiadam także zdolność jasnowidzenia, odczytywania symboliki snów, a także bioenergoterapii...
OFFLINE
Monk
NOWY
--------
E-mail Chat SMS chat 700 Callback Imprezy Salonik

Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora.


Tytuł: Rozmaryn - zdrowie i magia w doniczce autor: Amber, data: 2017-01-10 Artykul
Tytuł: Dieta w znaku zodiaku - Wodnik (20.01 - 18.02) autor: Amber, data: 2016-11-04 Artykul
Tytuł: Dieta w znaku zodiaku - Panna (24.08 - 22.09) autor: Amber, data: 2016-10-12 Artykul
Tytuł: Dieta w znaku zodiaku - Bliźnięta (23.05 - 21.06) autor: Amber, data: 2016-09-23 Artykul
Tytuł: Dieta w znaku zodiaku - Rak (23.06 - 23.07) autor: Amber, data: 2016-07-14 Artykul
Tytuł: Znaczenie naszych snów - "choroba" autor: Amber, data: 2016-07-08 Artykul
Tytuł: Amulety i talizmany - co wybrać dla siebie? autor: Amber, data: 2016-04-25 Artykul
Tytuł: Reiki autor: Amber, data: 2016-04-21 Artykul
Tytuł: Wampiryzm energetyczny autor: Amber, data: 2016-02-26 Artykul