Logo
Nie wiesz jak dalej pokierować swoim życiem? Masz wątpliwości co do swoich wyborów. Zapytaj doświadczonego Eksperta. Zadzwoń teraz na numer 708 788 275 (4,00 - 4,92 PLN z VAT/ min.) lub napisz sms o treści WRA.(swoje pytanie) na numer 7255 (2,00 - 2,46 PLN z VAT/ sms)

Solanż

Dawno temu stara cyganka wywróżyła Mi, że oddam ludziom to co mam najcenniejszego. Słuchałam i nie rozumiałam jej. Z moich najwcześniejszych marzeń, pamiętam tylko jedno, chciałam rozumieć mowę zwierząt. Gdy moje koleżanki marzyły o miłości, o bogatych mężach, Ja...
WOLNY
Monk
ZAUFANY
PROMOCJA
Callback 700 E-mail Chat SMS chat Imprezy Salonik

Noma

Witam serdecznie,Wielu ludzi zna mnie pod pseudonimem Noma. Od dzieciństwa mam dar, który z biegiem lat tylko się rozwija. Jestem osobą konkretną i takie są moje wróżby. Jednak nie brakuje w nich empatii. Do każdego klientka mam bardzo indywidualne podejście....
WOLNY
Monk_tv
ZAUFANY
--------

Anubis

Witam serdecznie wszystkich zaglądających na mój profil. Mam na imię Paweł (Anubis) i jestem na tym portalu po to by wam pomóc. Jeżeli macie jakiś problem życiowy i potrzebujecie rzetelnej informacji bez ściemniania i koloryzowania, to jesteście we właściwym...
WOLNY
Monk
ZAUFANY
--------
SMS chat E-mail Chat Callback 700 Imprezy Salonik

Kamienie.Perła

10381 Lena Tall
2009-11-16 44Zanegowałabym potoczne określenie ”szczęśliwe” kamienie…
Jeśli odnosimy się do starodawnych wierzeń czy do ezoteryki, musimy pamiętać, że kamienie są ich integralną częścią.
Kamienie mają podobno własną wibrację, liczbę i ton; można by powiedzieć: własną duszę, ale nie są one ani szczęśliwe, ani nieszczęśliwe!
Jednej osobie dany kamień przyniesie czy przynosi szczęście, innej – niepowodzenie.
Perła
Na temat perły pisano dużo i różnie. Mówi się, że sprowadza na ludzi nieszczęście, bo symbolizuje łzy. Dlatego nie należy dawać jej ani zaręczonej dziewczynie, ani pannie młodej, bo jej życie upłynie wśród łez.
Ale mówi się również, że zapewniają powodzenie i radość.
A jaka jest „prawda”?
Odpowiedź brzmi, że to indywidualne odczucie osoby, która nosi sznur pereł na szyi, kolczyki czy pierścionek.
O perłach, podobnie, jak o koralach, wiemy, że tracą swój blask (korale tracą kolor) w chwili, gdy jest jakieś zagrożenie życia czy zawirowania zdrowotne.
Wierzono, że starte na pył perły leczą z zatrucia jadem węża, a dodane do mleka – pomagają w schorzeniach gardła i wyrównują rytm serca.
Perła pomaga w rozwoju wewnętrznym; jeśli dążymy do wyciszenia i uspokojenia – unikajmy pereł, zwłaszcza czarnych, jeśli zaś szukamy zmian, marzymy o burzliwym życiu, powinniśmy stosować te piękne klejnoty, jako dodatki do naszego codziennego stroju.
A teraz kilka słów o perłach w sztuce jubilerskiej, ale z punktu widzenia ezoteryki. Otóż często łączono je z rubinami i diamentami, zatem noszenie takiego zestawu powodowało zakłócenia w wibracjach, powodując dysharmonię w sferze psychiki. Dobrym połączeniem natomiast jest perła ze szmaragdem, bo daje szczęśliwą aurę osobie, która taki zestaw nosi.
Na zakończenie chciałabym powiedzieć, jakie mamy obecnie perły i jaki jest ich „podział”.
Są prawdziwe, nieprawdziwe lub prawie prawdziwe.
Prawdziwe – wiemy jakie; prawie prawdziwe – to te, które pochodzą ze sztucznych hodowli, w których celują głownie Chińczycy. Te perły niejednokrotnie przewyższają wyglądem te naturalne, za to są znacznie tańsze, ale nie mają duszy…
Są też perły nieprawdziwe, tzw. „perły rzymskie”, czyli alabastrowe kulki, powleczone woskiem, który podnosi ich blask.
Zapomnijmy jednak o perełkach ze szkła czy sztucznego tworzywa, pokrytych lakierem perłowym, bo, mimo że maja piękne tęczowe lśnienie – są tylko imitacją, która nie wnosi do naszego życia nic, są jedynie elementem uzupełnienia „naszego opakowania”.
Wnioski?
Brak! Ten mój tekst miał na celu jedynie przekazanie minimalnych informacji, jakie mamy o perłach.

 

WOLNY
Monk
ZAUFANY
--------
E-mail Chat Callback SMS chat 700 Imprezy Salonik

Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora.


Tytuł: Prawdziwe pytania autor: Lena Tall, data: 2010-11-10 Artykul
Tytuł: Kilka wskazówek u progu Nowego Roku autor: Lena Tall, data: 2009-12-14 Artykul
Tytuł: Kamienie.Perła autor: Lena Tall, data: 2009-11-16 Artykul
Tytuł: Kamienie. Bursztyn autor: Lena Tall, data: 2009-09-10 Artykul
Tytuł: Do Użytkowników autor: Lena Tall, data: 2009-06-01 Artykul
Tytuł: Kogo oszukujemy, czyli kamuflaż... autor: Lena Tall, data: 2009-04-08 Artykul
Tytuł: 100% pewności, czyli ze wspomnień wróżki autor: Lena Tall, data: 2009-03-12 Artykul
Tytuł: Pozornie ten sam temat? autor: Lena Tall, data: 2009-01-26 Artykul
Tytuł: Trochę złośliwie o targach... autor: Lena Tall, data: 2008-12-08 Artykul
Tytuł: Gotowa recepta autor: Lena Tall, data: 2008-11-26 Artykul
1 2