Logo
Nie wiesz jak dalej pokierować swoim życiem? Masz wątpliwości co do swoich wyborów. Zapytaj doświadczonego Eksperta. Zadzwoń teraz na numer 708 788 275 (4,00 - 4,92 PLN z VAT/ min.) lub napisz sms o treści WRA.(swoje pytanie) na numer 7255 (2,00 - 2,46 PLN z VAT/ sms)

Solanż

Dawno temu stara cyganka wywróżyła Mi, że oddam ludziom to co mam najcenniejszego. Słuchałam i nie rozumiałam jej. Z moich najwcześniejszych marzeń, pamiętam tylko jedno, chciałam rozumieć mowę zwierząt. Gdy moje koleżanki marzyły o miłości, o bogatych mężach, Ja...
ZAJĘTY
Monk
ZAUFANY
PROMOCJA
Callback 700 E-mail Chat SMS chat Imprezy Salonik

Jasnowidz Maja Pracoń

Wróżę posługując się kartami tarota i numerologią.Dzięki potężnej intuicji i darowi jasnowidzenia zobaczę Twoją przyszłość. Już teraz skorzystaj z moich umiejętności i popraw jakość swojego życia. W jednym sms proszę o zadawanie jednego konkretnego pytania i podawanie...
ZAJĘTY
Monk
NOWY
--------
Callback 700 Imprezy E-mail Chat SMS chat Salonik

Igor Alexander

Kim jestem? Najtrudniej mi pisać o sobie, lecz konwencja miejsca zobowiązuje zatem… Mogę poszczycić się udokumentowaną wróżbiarską tradycją rodzinną, szczerym zainteresowaniem ezoterycznym tematem, naturalnymi zdolnościami w tej mierze. Legitymuję się ponad...
WOLNY
Monk
NOWY
--------
700 E-mail Chat Callback SMS chat Imprezy Salonik

Mabon - równonoc jesienna. Czas zbiorów i refleksji

317 Aurora Mercouri
2019-09-19 2

Jesień nie rzadko, kojarzy się z depresją i mrokiem, który prędko przynosi noc, a także deszczem, wilgocią, pierwszymi przeziębieniami i niechęcią do jakiejkolwiek aktywności. Po słonecznym letnim czasie, jesień może przyprawiać o dreszcze, ale jej zła aura to tylko iluzja. Jesień to przepiękna pora roku, pełna barw, świateł, duchowych podróży w głąb siebie. Warto celebrować pierwszy jesienny czas z duchem celtyckiego sabatu Mabon.


Mabon - równonoc jesienna. Czas zbiorów i refleksji


Mabon, mniejszy Sabat z Koła Czasu, to równonoc jesienna. Czas, kiedy dzień długością równy jest nocy. Mabon to odpowiedni momenty, aby podziękować za słoneczny czas, który odchodzi, by znów powrócić w następnym roku. Celebracja tego święta to także podziękowanie za letnie zbiory i owoce, to także festiwal poświęcenia i umierającego boga. W tradycji Mabon, oddaje się cześć słońcu i żyznej glebie.

 Równonoc nie jest jednym dniem obchodzonym 20 lub 21 września, ale  w zależności od tego gdzie przebywamy, może on trwać nawet kilka dni. W astrologii równonoc jesienna ma miejsce wtedy, kiedy słońce wchodzi w znak Wagi – równowaga , jaka następuje tu między dniem, a nocą, symbolizuje także postawę, jaką należy przybrać podczas trudniejszej pory roku. To dobry czas, aby przygotować listę działań na najbliższe tygodnie np.: uzupełnić domową apteczkę, przygotować przetwory, zabezpieczyć dom przed nadchodzącym zimnem.

Czas zbliżającego się Mabon zaleca się spędzać na świeżym powietrzu, w promieniach coraz chłodniejszego słońca. Warto podziękować za to, co dotychczas przyniósł rok, zastanowić się nad naszymi sukcesami, a także tym, co nie wyszło tak, jak planowaliśmy. Nie oznacza to, że Mabon to czas zamknięcia się w domu. Spędź  równonoc z przyjaciółmi, przygotujcie ognisko, pieczcie orzechy, tańczcie. Możesz zrobić także wieniec z pszenicy i siana, ponadto udekoruj go wstążkami w barwach jesieni i zawieś na drzwiach.

Ciesz się nadchodzącym czasem, zrób coś dla innych i dla siebie.  Jesień to nie czas stagnacji, ale wyciszenia i refleksji, które wiosną zaprowadzą Ciebie do kolejnych życiowych wyzwań i lekcji.

 

Źródło: Mabon: Rytuały, przepisy i zaklęcia na równonoc jesienną – Diana Rajchel