Logo
Nie wiesz jak dalej pokierować swoim życiem? Masz wątpliwości co do swoich wyborów. Zapytaj doświadczonego Eksperta. Zadzwoń teraz na numer 708 788 275 (4,00 - 4,92 PLN z VAT/ min.) lub napisz sms o treści WRA.(swoje pytanie) na numer 7255 (2,00 - 2,46 PLN z VAT/ sms)

Anubis

Witam serdecznie wszystkich zaglądających na mój profil. Mam na imię Paweł (Anubis) i jestem na tym portalu po to by wam pomóc. Jeżeli macie jakiś problem życiowy i potrzebujecie rzetelnej informacji bez ściemniania i koloryzowania, to jesteście we właściwym...
700/GSM
Monk
ZAUFANY
--------
E-mail SMS chat 700 Chat Callback Imprezy Salonik

Satis

Jestem Tarocistką - Parapsychologiem jednak interesuję się również Psychotroniką. Trener Rozwoju Osobistego, posiadam III Stopień Reiki i od wielu lat zgłębiam nauki Huny. Pracuję również z energią świec, kamieni i ziół z ukierunkowaniem na magie...
700/GSM
Monk_tv
ZAUFANY
--------
E-mail Chat Callback SMS chat 700 Imprezy Salonik

Adrianna Jaśmin

Witam uprzejmie:) Pamiętaj, ze to co Cię otacza w tej chwili jest skutkiem wyborów jakich dokonałeś (-aś) w przeszłości. Pora świadomie stanowić o sobie. Pomogę Ci w podjęciu pierwszych kroków w drodze do samorealizacji i szczęśliwego życia. Nikt nie...
700/GSM
Monk
NOWY
PROMOCJA

Uporządkuj swoje życie z Feng Shui

1932 Ikka
2018-04-11 6

Wiosna – cieplejszy wieje wiatr…

Feng Shui – to w tłumaczeniu na polski „ wiatr i woda”.

Wiosna to symbolicznie narodziny nowego życia, nowych pragnień, nowych celów. To czas przed-świątecznych i po-świątecznych porządków, kiedy ożywczy powiew może wnieść w Twoje życie wiele dobrego.


Uporządkuj swoje życie z Feng Shui


Jak Feng Shui może umilić wiosenne sprzątanie? Przez zmianę „optyki”.

Możemy potraktować porządki jak obowiązek, możemy jednak również zobaczyć w tej czynności prosty a magiczny wręcz rytuał oczyszczający.

Na początku był chaos…

Dlatego zaczynamy Feng Shui od wprowadzenia porządku i wyrzucenia „starego” (i niepotrzebnego!), by zrobić miejsce na „nowe”. Już samo poruszenie energii przez uporządkowanie – potrafi wiele zdziałać. Nie sposób też poprawić skutecznie życiowej  sytuacji, jeśli nie wysprzątamy. To tak jakbyśmy przykrywali brudny, popękany stół nowym obrusem.

Należy zatem usunąć wszystko, co uszkodzone, pęknięte, stare i niepotrzebne. Często z powodów sentymentalnych lub „na wszelki wypadek” trzymamy rzeczy zbędne. A rzeczy wedle teorii porządkowania w Feng Shui – dzielą się na „zbiory” i „śmieci”. I te drugie należy wyrzucić.

Wiosna jest ku temu doskonałą okazją

Podczas porządkowania należy szczególnie pamiętać o wysprzątaniu przestrzeni za meblami  i w rogach (na przykład za drzwiami, gdzie nieczęsto się zagląda). Bo tam właśnie, w rogach i kątach -  lubi gromadzić się Sha – czyli wg Feng Shui – negatywna energia.

Napraw lub usuń

Przy okazji sprawdźmy, czy wszystko w domu jest sprawne i działa należycie. Naprawmy cieknące krany (cieknące krany to wg Feng Shui – cieknące nosy i problemy somatyczne), jeżeli drzwi skrzypią  - należy naoliwić zawiasy. Zacinające się zawiasy czy zamki  oznaczać mogą taki tez stan spraw w naszym życiu.

Rytuały oczyszczające

Kiedy już naprawimy i wysprzątamy – można wykonać  proste rytuały oczyszczające. Skutecznym, prostym i niekosztownym sposobem jest ustawienie w czterech rogach mieszkania pojemników z solą kuchenną. Można też sól po prostu rozsypać, jeśli do rogów jest swobodny dostęp   i masz możliwość potem swobodnie sól z nich wymieść. Sól, która jako najbardziej stały, skupiony element w stosunku do energii – absorbuje wszystko, co negatywne, należy bezwzględnie po 3-4 dniach usunąć. Najlepiej wysypać do sedesu.

Uwaga: wysypanie jej do kosza na śmieci i dalsze trzymanie przez jakiś czas (choćby krótko!) – znosi oczyszczający efekt tego zabiegu!

W wiosennym nastroju – sprawmy sobie nowe kwiaty doniczkowe, nowy dywanik, zmieńmy stare na nowe – niewielkim kosztem. To pozwoli wejść nowej energii,  pozytywnej Chi, w Twoje Życie.

Ikka

W moim życiu były chwile zwycięstwa i chwile porażki. Wiem, jak to jest i upadać i podnosić się, by pójść naprzód. Od wielu, wielu lat zajmuję się pomaganiem ludziom. Od 1996r. jako konsultant Feng Shui. Zajmuję się Człowiekiem w wielu aspektach (ciało, dusza...
OFFLINE
Monk
NOWY
--------
E-mail Chat Callback SMS chat 700 Imprezy Salonik

Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora.


Tytuł: Feng Shui na Nowej Drodze Życia autor: Ikka, data: 2018-07-05 Artykul
Tytuł: Feng Shui w praktyce autor: Ikka, data: 2018-05-22 Artykul
Tytuł: Uporządkuj swoje życie z Feng Shui autor: Ikka, data: 2018-04-11 Artykul