Logo
Nie wiesz jak dalej pokierować swoim życiem? Masz wątpliwości co do swoich wyborów. Zapytaj doświadczonego Eksperta. Zadzwoń teraz na numer 708 788 275 lub napisz sms o treści WRA.(swoje pytanie) na numer 72140
ZAJĘTY
Monk
ZAUFANY
--------
E-mail Chat Callback SMS chat 700 Imprezy Salonik

Jasnowidz Maja Pracoń

Wróżę posługując się kartami tarota i numerologią.Dzięki potężnej intuicji i darowi jasnowidzenia zobaczę Twoją przyszłość. Już teraz skorzystaj z moich umiejętności i popraw jakość swojego życia.W jednym sms proszę o zadawanie jednego konkretnego pytania i podawanie...
WOLNY
Monk
NOWY
--------
E-mail SMS chat Imprezy Chat Callback 700 Salonik

Noma

Witam serdecznie,Wielu ludzi zna mnie pod pseudonimem Noma. Od dzieciństwa mam dar, który z biegiem lat tylko się rozwija. Jestem osobą konkretną i takie są moje wróżby. Jednak nie brakuje w nich empatii. Do każdego klientka mam bardzo indywidualne podejście....
WOLNY
Monk_tv
ZAUFANY
--------

Obchody Nowego Roku Chińskiego

612 Moka
2018-02-01 2

Nowy Rok Chiński ma kilka nazw i dwa początki. Jeden to Nowy Rok solarny a drugi lunarny. Ten, który jest tak hucznie obchodzony czyli Nowy Chiński Rok lunarny jest świętem ludowym, religijnym oraz państwowym. Rozpoczyna się zawsze wraz z nowiem a kończy się podczas pełni księżyca.


Obchody Nowego Roku Chińskiego


W roku 2018 Chiński Nowy Rok przypada w piątek 16 lutego, 2018 roku, a kończy 4 lutego 2019 roku. Jest to rok Psa, żywiołu Ziemi, a jego kolorem jest brąz.

Dodatkowo, zarówno w kalendarzu lunarnym, jak i solarnym początek roku to Święto Wiosny. Dla zainteresowanych: w ruchomym kalendarzu lunarnym nazywa się ono CHUN JIE - Dzień Wiosny. A w stałym (prawie) kalendarzu słonecznym to święto nazywa się LI CHUN – Nadejście Wiosny.

Z kolei Chiński Nowy RokSolarny na bazie,  którego tworzy się analizy potencjału terenu - działek i domów czyli Feng Shui, bada potencjał osobisty czyli osobisty horoskop chiński (BaZi), a także jakość czasu zapisaną w kalendarzu ZeRi rozpoczyna się na ogół czwartego lutego. W tym roku, Chiński Nowy Rok solarny rozpoczyna się 4 lutego o godzinie 05:30. 

Chińska tradycja każe na Nowy Rok dokładnie wysprzątać dom, aby w ten sposób symbolicznie pozbyć się resztek starego roku. W chińskich miastach zawiesza się  czerwone latarnie. Drzwi chińskich mieszkań ozdabiają życzenia, które pisane są złotymi literami na czerwonym tle - czerwień to dla chińczyków tradycyjny kolor szczęścia. W niedzielę setki milionów rodzin zasiadają do wspólnego posiłku, w którym podaje się tradycyjne noworoczne  potrawy. Rybę ponieważ oznacza bogactwo, długie kluski dla długowieczności, kulki mięsne i okrągłe ciasteczka ryżowe, bo to symbol trzymania się rodziny razem. Dzieci w prezencie dostaną "szczęśliwe" czerwone koperty w których są pieniądze. Potem starsi siadają do madżonga, starej chińskiej gry, i siedzą tak do rana. W ten dzień można, a nawet trzeba hałasować z całych sił, ponieważ wierzą oni, ze petardami, gongami i cymbałami, są w stanie odgonić  złe duchy. Chińska legenda mówi, że Nian, co we współczesnym języku chińskim oznacza słowo „rok”, pierwotnie słowo to, oznaczało złego potwora/smoka polującego na ludzi przed nadejściem zimy. Obronił ich stary człowiek, który sprytnie zaoferował, aby zamiast ludzi smok połykał drapieżną zwierzynę. Nian oczywiście przystał na taką propozycję. Gdy stary człowiek odchodził nakazała, aby na znak zwycięstwa Chińczycy przystrajali swoje obejścia czerwonym papierem. Świecili lampiony i wszystkie światłą oraz świętowali.

Pies posiada silny instynkt opiekuna. Chętnie dba o każdego, szczególnie jeśli człowiek jest słaby bądź niepełnosprawny. Pies bezinteresownie poświęca innym swój czas i uwagę, nie bojąc się ciężkiej pracy, jeśli taka zajdzie potrzeba. Dlatego też ten rok jest czasem wielkiej przyjaźni, większej międzyludzkiej tolerancji. Wiele nieporozumień i konfliktów ma szanse na pozytywne zakończenie. Jest to doskonały czas na pogłębianie więzi, na pozytywne uczucia, na spełnienie w związkach. Ci którzy do tej pory byli samotni, mają szansę na znalezienie swojej połówki.

Sprawy finansowe też będą układać się pomyślnie, jednak jest to rok, nie na indywidualne działanie a na działanie w spółkach, należy wiec postawić w tym roku na współpracę, na lojalność i wzajemną pomoc. Ważne aby zaprezentować się jako osoba lojalna, szczera i oddana dla zespołowej sprawy.

Wszystkiego dobrego w Nowym Chińskim Roku Psa

Moka

Szanowni PaństwoZapraszam wraz ze mną i kartami tarota na spotkanie z przyszłością, kto ma chęć na wycieczkę w przeszłość lub na zatrzymanie się na dniu dzisiejszym i uważnym go przeanalizowaniu, zapraszam również.Proszę dzwonić i pisać śmiało, jeśli trudne pytania i...
OFFLINE
Monk
NOWY
--------

Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora.


Tytuł: Obchody Nowego Roku Chińskiego autor: Moka, data: 2018-02-01 Artykul
Tytuł: Znak chiński - Szczur autor: Moka, data: 2018-01-11 Artykul
Tytuł: Świnia w horoskopie chińskim autor: Moka, data: 2017-10-16 Artykul
Tytuł: I Ching autor: Moka, data: 2017-10-06 Artykul
Tytuł: Znak chiński - Koza autor: Moka, data: 2017-09-28 Artykul
Tytuł: Znak chiński - Kot autor: Moka, data: 2017-08-25 Artykul
Tytuł: Sabat na wiosenne przesilenie autor: Moka, data: 2017-03-20 Artykul
Tytuł: Pusty bieg księżyca autor: Moka, data: 2016-12-16 Artykul
Tytuł: Pluton i inne planety autor: Moka, data: 2016-12-01 Artykul
Tytuł: Mars i miłość autor: Moka, data: 2016-11-15 Artykul
1 2