Logo
Nie wiesz jak dalej pokierować swoim życiem? Masz wątpliwości co do swoich wyborów. Zapytaj doświadczonego Eksperta. Zadzwoń teraz na numer 708 788 275 lub napisz sms o treści WRA.(swoje pytanie) na numer 72140
ZAJĘTY
Monk
ZAUFANY
--------
E-mail Chat Callback SMS chat 700 Imprezy Salonik

Jasnowidz Maja Pracoń

Wróżę posługując się kartami tarota i numerologią.Dzięki potężnej intuicji i darowi jasnowidzenia zobaczę Twoją przyszłość. Już teraz skorzystaj z moich umiejętności i popraw jakość swojego życia.W jednym sms proszę o zadawanie jednego konkretnego pytania i podawanie...
WOLNY
Monk
NOWY
--------
E-mail SMS chat Imprezy Chat Callback 700 Salonik

Noma

Witam serdecznie,Wielu ludzi zna mnie pod pseudonimem Noma. Od dzieciństwa mam dar, który z biegiem lat tylko się rozwija. Jestem osobą konkretną i takie są moje wróżby. Jednak nie brakuje w nich empatii. Do każdego klientka mam bardzo indywidualne podejście....
WOLNY
Monk_tv
ZAUFANY
--------

Uzdrawiająca moc przytulania

285 Perełka
2018-01-29 2

Czy wiecie, że przytulanie to samo zdrowie?

Człowiek to istota społeczna, posiadająca zdolność dzielenia się swoimi emocjami oraz wymagająca codziennego kontaktu z innymi osobami - również na poziomie fizycznym. Podczas takich interakcji, przytulanie niejednokrotnie pojawiające się z zaskoczenia, posiada wyjątkowe właściwości lecznicze i niezwykłą moc łagodzenia negatywnych emocji.


Uzdrawiająca moc przytulania


Podobnie jak inne rodzaje kontaktu fizycznego, stanowi istotną część samopoczucia psychicznego, a także wpływa na rozwój osobisty. Większość istot żywych potrzebuje tego rodzaju kontaktu fizycznego w celu określenia więzi z innymi, na przykład w celu uzyskania poczucia przynależności do stada. W przypadku istoty ludzkiej - przytulenie, głaskanie i inne podobne pieszczoty spełniają dodatkowo wiele innych funkcji.

Przytulanie ogranicza destrukcyjny wpływ stresu na stan psychiczny

Jako behawioralny wskaźnik wsparcia oraz intymności z całą pewnością rozwiewa wszelkie troski oraz przegania smutek. Bliskość w sposób oczywisty zmniejsza więc poczucie lęku oraz pozwala pokonać strach łagodząc równocześnie jego objawy ze strony organizmu, np. wpływa kojąco na bóle głowy. Pozwala również pokonać depresję, gdyż uspokaja duszę. Ponadto zwalcza uczucie samotności, leczy bezsenność, a także budująco oddziałuje na poczucie własnej wartości.

Uścisk bliskiej osoby ma również charakter ochronny

Tego rodzaju kontakt z całą pewnością potwierdza trwałość naszych relacji oraz sprawia, że czujemy się potrzebni, atrakcyjni, kochani oraz pożądani. Jest to swego rodzaju chwila ciszy, która pozwala naszym sercom bić w jednym rytmie. I w takich właśnie momentach wszelkiego rodzaju negatywne wpływy z zewnątrz i wewnątrz nas samych przestają przynajmniej na chwilę istnieć. W sposób naturalny następuje odcięcie od złej energii i tworzy się wokół nas tarcza ochronna. Czując bliskość drugiej osoby nabieramy przekonania, że nic nam się nie stanie, czujemy się bezpiecznie- tu i teraz, a także w przyszłości.

Bliskość obniża podatność na infekcje

Przytulanie jest również postrzegane jako gest pozwalający stymulować pracę naszego mózgu i dostarczający mu większych ilości składników odżywczych w danym momencie. Bliskość zaufanej osoby jest nie tylko wspaniałą metodą wyrażania wsparcia. Okazuje się, że zwiększanie jego częstotliwości może być również skutecznym sposobem ograniczenia zgubnego wpływu stresu na odporność ludzkiego organizmu. Liczne badania potwierdziły, że człowiek doświadczający konfliktu z innymi ludźmi ma mniejszą zdolność zwalczania wirusów przeziębienia. Wsparcie społeczne i częstsze przytulanie niewątpliwie zabezpiecza przed będącą wynikiem stresu, zwiększoną podatnością na zakażenie i w efekcie skutkuje także lżejszymi objawami chorobowymi.

W bieżącym roku Międzynarodowy Dzień Przytulania przypada na dzień 31 stycznia i sądzę, że nie bez powodu, ktoś zwrócił uwagę, aby tego rodzaju formę kontaktów międzyludzkich uhonorować wpisując ją w jeden z 365 dni w roku. Świętujmy zatem szczególnie w tym właśnie dniu, jak również na co dzień. Nie lekceważmy przytulenia, a w szczególności takiego, które wychodzi prosto z serca i pod wpływem silnych oraz pozytywnych emocji łączy bezpośrednio jedno serce z drugim. Pamiętajmy, że długie i mocne przytulenie to przecież tak zwyczajnie oznaka czystej i bezwarunkowej miłości.

Perełka

Witam Was serdecznie, mam na imię Renata . Z doświadczenia wiem, że w życiu każdego człowieka, zdarzają się sytuacje, które inspirują do poszukiwania odpowiedzi na trudne nurtujące pytania...Być może niektórzy zajdują czują, że się na tzw. życiowym...
ZAJĘTY
Monk
NOWY
PROMOCJA
E-mail Chat Callback SMS chat 700 Imprezy Salonik

Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora.


Tytuł: Walentynki – święto miłości autor: Perełka, data: 2018-02-12 Artykul
Tytuł: Uzdrawiająca moc przytulania autor: Perełka, data: 2018-01-29 Artykul
Tytuł: Źdźbło w oku bliźniego autor: Perełka, data: 2018-01-19 Artykul
Tytuł: Tajemniczy urok karnawału autor: Perełka, data: 2018-01-05 Artykul
Tytuł: Trzej Mędrcy i magiczna moc ich darów autor: Perełka, data: 2017-12-29 Artykul
Tytuł: Moc noworocznych postanowień autor: Perełka, data: 2017-12-28 Artykul
Tytuł: Horoskop świąteczno – noworoczny 2017 autor: Perełka, data: 2017-12-22 Artykul
Tytuł: W pogoni za czasem autor: Perełka, data: 2017-12-12 Artykul
Tytuł: Magiczna moc jemioły autor: Perełka, data: 2017-12-07 Artykul
Tytuł: Święty Mikołaj, Gwiazdor…i Czarny Piotruś autor: Perełka, data: 2017-12-05 Artykul
1 2 3