Logo
Nie wiesz jak dalej pokierować swoim życiem? Masz wątpliwości co do swoich wyborów. Zapytaj doświadczonego Eksperta. Zadzwoń teraz na numer 708 788 275 (4,00 - 4,92 PLN z VAT/ min.) lub napisz sms o treści WRA.(swoje pytanie) na numer 7255 (2,00 - 2,46 PLN z VAT/ sms)

Solanż

Dawno temu stara cyganka wywróżyła Mi, że oddam ludziom to co mam najcenniejszego. Słuchałam i nie rozumiałam jej. Z moich najwcześniejszych marzeń, pamiętam tylko jedno, chciałam rozumieć mowę zwierząt. Gdy moje koleżanki marzyły o miłości, o bogatych mężach, Ja...
WOLNY
Monk
ZAUFANY
PROMOCJA
Callback 700 E-mail Chat SMS chat Imprezy Salonik

Anubis

Witam serdecznie wszystkich zaglądających na mój profil. Mam na imię Paweł (Anubis) i jestem na tym portalu po to by wam pomóc. Jeżeli macie jakiś problem życiowy i potrzebujecie rzetelnej informacji bez ściemniania i koloryzowania, to jesteście we właściwym...
WOLNY
Monk
ZAUFANY
--------
SMS chat 700 E-mail Chat Callback Imprezy Salonik

Tarocistka Magda

Mam na imię Magda jestem tarocistką z powołania. Specjalizuję się w czytaniu z kart Tarota – pomocnika i dobrego doradcy, a także Kart Cygańskich. Na co dzień pracuję z ludźmi. Jestem osobą bardzo empatyczną i wrażliwą. Tarot to mój przyjaciel, pozwól, aby...
WOLNY
Monk_tv
NOWY
--------

100% pewności, czyli ze wspomnień wróżki

7894 Lena Tall
2009-03-12 35Może piłuję gałązkę, na której przysiadłam, ale postanowiłam wypowiedzieć wojnę i niefrasobliwym wróżbitom, i naiwnym Klientom.
Jak można powiedzieć Klientowi „na 100%”, jak można wierzyć, że wróżbita jest nieomylny?
Wniosek: nie róbmy ludziom krzywdy, gdy kipi w nas samozadowolenie, a pokora wobec wykonywanego przez nas zawodu jest w zaniku!!!


Nie czytam, co pisze o sobie tzw. konkurencja, bo, przyznam szczerze, nie bardzo mnie to interesuje i nie mam czasu na takie lektury, zwłaszcza że można przewijać kilkanaście ekranów, nim doczyta się do końca. Czasem jednak zdarza mi się wejść ja jakąś stronę i widzę: 100% sprawdzalności, płeć dziecka, zdrady, orientacja seksualna, wyniki badań DNA. Przyznam szczerze, że wtedy czekam na wynik analizy moczu i interpretację rezonansu magnetycznego.
Tak, jestem złośliwa do imentu, ale też tak się składa, że nazbyt często zbieram reklamacje po niefrasobliwych kolegach po fachu.
Pewnie nie ja jedna je zbieram i pewnie masa odpowiedzialnych kolegów po fachu zgodzi się ze mną całkowicie.


Pomysł na ten tekst powstał, gdy przyszła do mnie pani, której ktoś podał dokładne daty, pewnik!, kiedy będzie zdradzona. Fakt ten spędza jej sen z powiek do dziś, a relacje z partnerem są mocno nadszarpnięte, bo pani ogląda go teraz przez lupę. Każdy jego kontakt zawodowy z kobietami – jest kontaktem z potencjalnymi kandydatkami do rzeczonej zdrady.


Ja nie neguję, być może ta pani będzie właśnie w tych dniach zdradzona, ale biorę pod uwagę również fakt, czy sama do tej zdrady nie doprowadzi, czy sama nie wepchnie swojego partnera w ramiona tej innej kobiety. A dlaczego? A dlatego właśnie, że uprzykrzy mu życie swoimi podejrzeniami. Do tej pory miała do niego pełne zaufanie, lecz coś to zmieniło. Co? Kilka słów.


A ileż to razy wróżka przenosi swoje frustracje na Klienta, a ileż razy odpowiada na pytanie, nachalnie przemycając swoje własne przemyślenia czy doświadczenia?
Może to patetycznie i przekornie zabrzmi, ale nasz zawód jest „zawodem wysokiego ryzyka”.
Jak łatwo komuś zmarnować lub choćby tylko pogmatwać życie, bo nastawi się kogoś, nie przemyślawszy tego, co ma się do powiedzenia.
Znamy przypadki, że kobieta w szoku poporodowym, upierała się, że jej dziecko nie jest jej dzieckiem, bo miał być chłopiec, a urodziła się dziewczynka. A co w przypadku, gdy jej przekonanie (w tymże samym szoku a nawet i bez szoku) poparte było słowami wróżki?


Zdrady? To samo. On panią zdradza – mówi wróżka, rozpad związku gotowy, a pan w czasie, gdy go nie ma w domu – chodzi na lekcje tańca, bo ukochana uwielbia tańczyć, on nie umie, wstydzi się przyznać lub chce jej sprawić niespodziankę.
A czy wróżka bywa pod łóżkiem owego pana, spytam brutalnie? Jej się tylko tak wydaje.


A jeśli nam się coś wydaje – mówmy o tym w sposób delikatny lub nie mówmy wcale.
Myślę, że wielu wróżbitów zgodzi się ze mną, że nasz fach to nic innego, jak nasze przypuszczenia, które coraz częściej nazywam „gdybaniem”, a im dłużej ten zawód wykonuję, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że nie ma 100%.
Oczywiście, jest super, gdy wszystko się potwierdza.


Piszę te słowa nie tylko pijąc do wróżbitów, ale i do naszych Klientów.
Przecież to my sami decydujemy o naszym życiu. Chyba już ze sto razy o tym mówiłam i w wielu felietonach pisałam – nie możemy bezgranicznie ufać osobie stawiającej nam karty. Ta rozmowa czy seans w gabinecie wróża ma służyć znalezieniu pewnych rozwiązań, a nie gotowej recepty na gotowe w dodatku lekarstwo.
I nie zapominajmy o tym, że można wynająć detektywa, gdy się ma jakieś podejrzenia, że istnieje coś takiego, jak USG, by stwierdzić płeć dziecka i jest to z całą pewnością bardziej miarodajne od wizji wróżbity…, a korzystanie z takich usług i dobrodziejstw nauki - wcale nie wyeliminuje wróżek z rynku, naprawdę.


Wnioski?
Wróżbici: mniej bezczelności
Klienci: mniej naiwności.
Wiem, że się powtarzam, ale hołduję słowom: gutta cavat lapidem, non vi, sed saepe cadendo, czyli kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym kapaniem.